«

Kurortinis miestas, nutolęs apie 130 km į rytus nuo Antalijos.

Regiono paplūdimiai apdovanoti mėlynomis vėliavomis bei gausybė viešbučių jūros pakrantėse, pritraukia daug poilsiautojų – kasmet pasimėgauti saule ir jūra čia atvyksta milijonai turistų. Pakanka žvilgtelėti į Alaniją iš paukščio skrydžio, kad įsitikintum, jog tai vienas nuostabiausių kurortų pasaulyje. Alanija – tai nedidelis vaizdingas miestas, įsikūręs Tauro kalnų papėdėje, tarp apelsinmedžių ir citrinmedžių sodų. Kurortas garsėja subtropiniu klimatu ir puikiais paplūdimiais.

Alanijos kurortas garsėja visoje Turkijoje, nes šiame kurorte maudynių sezonas trunka ilgiausiai. Čia besimaudančių žmonių galima išvysti nuo balandžio iki vėlyvo lapkričio. Paplūdimiai Alanijoje nėra platūs, tačiau beveik visur rupus smėlis, tik kur ne kur – žvyras. 
Kurortinė zona jau seniai nusidriekė už Alanijos miesto ribų. Nuo Antalijos oro uosto iki Alanijoje įsikūrusių viešbučių kelionė trunka apie 2-3 valandas, tačiau ten vedantis kelias driekiasi palei jūrą, todėl kelionės metu galima grožėtis puikiais Turkijos pakrančių peizažais.