«

ĖGERIS – SARAJAVAS– MOSTARAS – MEDŽIUGORĖJE - MAKARSKA RIVJERA– TROGIRAS - SPLITAS – ŠIBENIKAS – SENJ – CIRKVENCI – PULA – GRACAS

 

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į (*) Ėgerį, kurį išgarsino savita architektūra, tvirtovės gynėjų patriotizmas, vyno gamybos ir pirčių tradicijos. Ekskursija po miestą: pilis – buvusi vyskupų rezidencija, Dabo Ištvano aikštė, turkų valdymo simbolis 40m aukščio Minaretas – vienas gražiausių Centrinėje Europoje. Antra pagal dydį Vengrijos bazilika – neatsiejamas miesto akcentas. Baroko dvasia alsuojanti Szechenyi gatvelė. Vengriško vyno degustacija viename iš Egerio vyno rūsių. Išvykimas iš Ėgerio. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykimas į Serbiją. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę – (*) Sarajevą. Ekskursija po senąjį miestą: miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, mečetės, cerkvės, sinagogos. Išvykimas į Kroatiją, pakeliui aplankant Mostarą – poezijos, istorijos, akmens miestą susikūrusį aplink įspūdingą akmeninį tiltą jungentį Neretvos krantus. Pažintis su Mostaro senamiesčiu, kuriame susipina rytų ir vakarų kultūros, senieji turkiški namai, minaretai, katalikiškos bažnyčios, viduramžiški pastatai... Kelionė per Hercegoviną. Trumpas sustojimas Medžugorėje, kur 1981 metais apsireiškė Mergelė Marija, kviesdama žmones atsigręžti į Dievą. Nuo tada į šią vietą plūsta žmonės iš visų pasaulio kampelių, atverti savo sielas ir širdis. Išvykimas prie nepakartojamo grožio Adrijos jūros pakrantės vadinamos Makarska Rivjera. Apgyvendinimas ir nakvynė privačiame sektoriuje: kambariuose su patogumais,  apartamentuose, studijose su pasirinktu maitinimu. Makarskos kurorte.

4-9 DIENOS. Poilsis prie Adrijos jūros. Mėgausitės stebinančiai skaidria žydra jūra ir skaisčios saulės spinduliais, klausysitės tik naktį nurimstančių cikadų ir kvėpuosite pušų ir levandų aromatu dvelkiančiu tyru kalnų oru.

Jūsų pažinčiai su egzotiška šalimi – dovanojame:

 1. Pažintinę ekskursiją po Makarskos kurortą. 2. Išvyką į (*) Trogirą –  Splitą.  

Siūlome šias pažintines išvykas (už papildomą mokestį):

a) Saulėtekis Biokovo kalnų gamtos parke. Ankstyvo ryto iškyla. Žygis į kalnus pėsčiomis ankstyvą rytą pasitikti saulės. Vis nauji, vienas už kitą gražesni vaizdai džiugina akį. Įspūdingas, nepaprastai banguotas, Mėnulio paviršių primenantis Dinarų kalnyno kraštovaizdis. Pirmųjų saulės spindulių žadinama Adrijos jūra ir Makarskos kurortas...

P.s. nepamirškite apsiauti patogia avalyne neslystančiu padu ir šiltai apsirengti – tekant ir nusileidus saulei kalnuose vėsu (tiks sportiniai bateliai, storas megztinis ar šiltesnė striukė).

b) Gurmaniška išvyka į Pelješo pusiasalį (vynas, austrės ir midijos). Kelionė į pietus palei Rijeka Dubrovačka nutiesta Adrijos automagistrale grožintis nuostabiu kraštovaizdžiu. Čia viena kitą keičia makijomis apaugusios uolos, pušynai, vynmedžių ir alyvmedžių giraitės bei nedidelės šlaitais į kalnus lipančios gyvenvietės. Atvykimas į Pelješo pusiasalį, kurį išgarsino jūreivystė ir vynai. Kelionė pro vynuogynais apaugusias kalvas. Sustojimas Potomje gyvenvietėje, kurioje yra vienas garsiausių visoje Kroatijoje Dingač vyno centras. Vyno centro lankymas ir vyno degustacija. Kelionė iki pusiasalio iškyšiulio, kurio gale aplankomas Pranciškonų vienuolynas. Kelionė į Mali Ston miestelį, žymų savo austrių ir midijų fermomis. Midijų ir austrių degustacija.

c) Dienos išvyką įlegendinį miestą – tvirtovę (*) Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. P.S.Šios išvykos metu turėkite LR piliečio pasą.

10 DIENA. Išvykimas iš kurorto. Kelionė vaizdinga automagistrale, žydros jūros ir kalnų panorama. Trumpas sustojimas Šibenike, garsėjančiame savo architektūra, nuostabiu senamiesčių ir įstabia Šv.Jokūbo katedra. Tęsiame kelionę link Šiaurinės Kroatijos. Pravažiuojame Senj ir Cirkvenicos kurortus. Nuostabūs gamtos vaizdai, žydros safyro spalvos ir kerinčio skaidrumo Adrijos jūra. Atvykimas į antikinį (*) Pulos miestą, kuriame aplankysime romėnų amfiteatrą, Oktaviano šventyklą ir „Auksinius vartus“.Išvykimas į nakvynės vietą.  Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovėniją (Italiją), Austriją. Atvykimas į Štirijos sostinę – (*) Gracą, įsikūrusį abipus Mur upės. Ekskursija po miestą: gotikinė miesto katedra, Burgas – buvusi tvirtovė, dabar čia posėdžiauja Štirijos žemės vyriausybė, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejus, Arsenalas, Landhauzas – dabartiniai Štirijos žemės parlamento rūmai, parapijinė bažnyčia su Hitlerio ir Musolinio atvaizdais vitraže, Pilies kalnas – buvusi imperatoriaus rezidencija, varpinės ir laikrodžio bokštai. Išvykimas iš Graco. Kelionė per Austriją, Slovakiją (Čekiją).  Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją (Čekiją), Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4800 km

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 4 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, 7 nakvynės prvačiame sektoriuje  su pasirinktu maitinimu, kelių, ekologiniai mokesčiai, grupės vadovo paslaugos, nemokamos ekskursijos  Makarskoje, (*) Trogire ir Splite (už vietinio gido paslaugas mokama papildomai), kelionės dokumentų sutvarkymas. 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus (rekomenduojama turėti ~20-35 EUR), papildomos ekskursijos, (*)  mokestis už vietinių gidų paslaugas Ėgeryje, Sarajeve, Trogire, Splite Dubrovnike, Puloje, Grace, kurorto mokestis (suaugusiems – 24 Lt, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 12 Lt, vaikams iki 12 metų – nemokamai).

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į šią kelionę negalioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.

Turėti valiutos tų šalių per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, aprangą ir avalynę tinkančią vaikščioti po kalnus.