«

BELGRADAS-TESALONIKAI-ATĖNAI-SUNIONO IŠKYŠULYS-DELFAI-KRUIZAS Į SANTORINI IR KRETOS SALAS – KORINTO KANALAS – MIKĖNAI – EPIDAURAS – OLIMPIJA – METEORŲ VIENUOLYNAI

Kelionės programa

1 DIENA. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykstame į Belgradą. Esant galimybei apžvalginė ekskursija po miestą: Miesto rotušė, Parlamentas, Respublikos aikštė, miesto tvirtovė, Imperatoriaus Karolio vartai ir kt. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykimas į Tesalonikus. Apgyvendinimas viešbutyje. Tesalonikai – kultūrų kryžkelė, antras pagal dydį modernus Graikijos miestas. Vakarinė ekskursija po miestą: romėnų forumas, Šv. Demetrijaus bazilika, Šv.Jurgio rotonda, Šv.Sofijos šventyklos, imperatoriaus Galerijaus arka ir rūmų liekanos, Baltasis bokštas, Filipo II ir Aleksandro Makedoniečio paminklai. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Atėnus. Sustojimai: Litohoro kaimelyje Olimpo kalno papėdėje - Olimpo kalno panorama, Termopiluose prie karštųjų šaltinių ir Leonido paminklo. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Atėnai. Pažintis su antikine Atėnų praeitimi: Akropolis – klasikos laikų šventyklų kompleksas, Dioniso teatras – pirmasis akmeninis Graikijos teatras, Agora – pagrindinė miesto aikštė, pilietinio gyvenimo centras. Pasivaikščiojimas po Plaką – šurmuliuojantį Atėnų senamiestį. Laisvas laikas, kurio metu galima paragauti graikiškos virtuvės patiekalų, pasivaikščioti prekybinėmis Atėnės, Hermio arba Eolo gatvėmis, apsilankyti triukšmingame ir spalvingame miesto turguje. Nacionalinis archeologijos muziejus – turtingiausios antikinės skulptūros ir keramikos kolekcijos. Vakarą siūlome praleisti tavernoje (graikų virtuvė ir nacionalinę graikų muziką bei šokius pristatanti programa). Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. Pusryčiai.

a) Atėnai: pažintis su moderniuoju miestu - Olimpinis stadionas, Dzeuso Olimpiečio šventykla, Nacionalinis parkas, Zapeionas, Konstitucijos aikštė, Nežinomo kareivio kapas ir sargybos pasikeitimo ceremonija. Pasirinktinai siūlome aplankyti Bizantijos muziejų, Kikladų meno muziejų arba pakilti į Likabeto kalną ir pasigrožėti miesto panorama. Laisvas laikas. Pavakary išvyka vaizdingomis Atikos pakrantėmis į Suniono iškyšulį prie Poseidono šventyklos, išlikusios iš V a.pr.Kr.

b) Kruizas laivu į Eginos, Idros, Poros salas.

Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Išvykimas į Delfus. Delfai - religinis antikinės Graikijos centras, įsikūręs vaizdingame Parnaso kalno šlaite. Lankymasis Delfų šventavietėje: šventasis kelias, lobynai, pasaulio bamba, Apolono šventykla, Dioniso teatras, stadionas, Kastalijos šaltinis. Grįžimas į Atėnus. Vakare išplaukimas į Santorini salą. Nakvynė laive (kajutėse).

8 DIENA. Santorini – mitinė Atlantida, unikali ugnikalnio išsiveržimo suformuota Egėjo jūros sala. Apžvalginė ekskursija po salą autobusu: Ijos miestelis – kikladinės architektūros pavyzdys, pažintis su sostine Tira, salos panorama nuo aukščiausio pranašo Ilijos kalno. Poilsis ir maudynės juodo vulkaninio smėlio paplūdimyje. Pavakary plaukimas į Kretą. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Pusryčiai. Kreta: išvyka į minojinės kultūros centrą Knosą; pažintis su rūmais – labirintu, karališka mene, karalienės apartamentais, maisto atsargų sandėliais, liustracijų baseinais, puikiais minojinės sienų tapybos pavyzdžiais. Apžvalginė ekskursija Iraklione. Irakliono archeologijos muziejus – turtingiausias pasaulyje minojinės kultūros ir meno muziejus. Laisvas laikas, kurio metu galima pasivaikščioti Daidalo pėsčiųjų gatve, paragauti ypatingų Kretos saldumynų. Vakare išplaukimas į Atėnus. Nakvynė laive (kajutėse).

10 DIENA.Išvyka į Argolidę: technikos paminklas Korinto kanalas, Homero apdainuoti karališkieji Mikėnai - Liūtų vartai, rūmų ir valdovo menės liekanos, kapavietės tolosai, Atrėjo lobynas. Asklepijo kulto centras Epidauras, kuriame šalia gydyklos yra geriausiai išlikęs IV a.pr.Kr. graikų teatras. Kelionė vaizdingu Arkadijos kalnynu į Elidės sritį. Atvykimas į Olimpiją. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Pusryčiai. Olimpija - viena pagrindinių antikinės Graikijos šventaviečių: palestros ir gimnasionai – atletų treniruočių vietos, Heros šventykla, prieš kurią uždegama Olimpinių žaidynių ugnis, Dzeuso šventykla, kurioje buvo vienas iš septynių antikos stebuklų – Feidijo darbo Dzeuso skulptūra, olimpinis stadionas – garsiųjų olimpinių žaidynių vieta, Filipeionas – atletų viešbutis. Kelionė iki Kalambakos. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Pusryčiai. Lankymasis bizantiškų ikonų dirbtuvėje: galimybė susipažinti su meistrų darbu ir įsigyti jų kūrinių. Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą – Meteorų vienuolynus. Didžiojo Meteorono, Šv.Varlamo ir Šv.Stepono vienuolynų lankymas. Įspūdingos uolos, puikūs panoraminiai vaizdai, Kretos ir Makedonijos mokyklų meistrų freskos, pažintis su vienuolių gyvenimu ir buitimi. Išvykimas. Kelionė per Graikiją, Makedoniją. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

14 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas -  Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km.; nuplaukiama ~ 800 km.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 11 nakvynių C ir B kategorijos viešbučiuose su pusryčiais, dviejų dienų kelionė laivu į Santorini ir Kretos salas, 2 nakvynės keturvietėse kajutėse (500Lt/1asm.)(mokama kelionių agentūroje), kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Medicininių išlaidų draudimas užsienyje; bilietai į mokamus objektus; papildomos paslaugos.

MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 120EUR;  vakaras tavernoje ~ 45EUR, dienos kruizas į Eginos, Idros, Poros salas ~  100 EUR.

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 900 Lt. (esant galimybei užsakyti).

Papildoma informacija

Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d.iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius  gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama. Turėti maudymosi kostiumėlius ir rankšluosčius, patogią avalynę ir aprangą.